wosp ff

Nie wiem jak Wy, ale ja nie miałam zielonego pojęcia, że przez zwykły, niezwykły #hashtag możemy wspomóc finansowo Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Dowiedziałam się dopiero niedawno i jako samozwańcza blogerka czuje się w obowiązku, żeby przekazać tę wiedzę dalej. Trochę mi wstyd, że wcześniej o tym nie wiedziałam. Może oglądam zbyt mało telewizji i gdzieś mi to umknęło, ale do rzeczy!

Otóż, okazuje się, że nie tylko jest taka możliwość, ale pojawia się ona wcale nie po raz pierwszy!

Jak to działa?

Mastercard współpracując z WOŚP po raz kolejny za każdy wpis unikalnego użytkownika z hashtagiem #MasterCardGrazWOSP, który opubikujecie w dniu 15 stycznia 2017 r. czyli dokładnie w dniu Finału WOŚP, czyli jeszcze dokładniej jutro, przekaże na konto Fundacji konkretną kwotę pieniędzy!

Gdzie ten #hashtag?

Jeżeli zamieścicie #MasterCardGrazWOSP na Twitterze jego wartość dla WOŚP wyniesie 5 zł, w przypadku wpisu na Instagramie będzie to 1 zł. 

Mało? Myślę, że większość z nas wrzuca podobne kwoty spotykając wolontariuszy WOŚP na ulicach naszych miast. Jeżeli oprócz fizycznego przekazania choćby najmniejszej kwoty bezpośrednio do puszki włączymy się również w akcję internetową i namówimy do tego naszych najbliższych, którzy również korzystają z serwisów społecznościowych mamy szansę przebić zeszłoroczny wynik!

Nie wiem czy wiecie, ale w ubiegłych latach efektem akcji WOŚP we współpracy z Mastercard, na konto Fundacji wpłynęło ponad 465 tysięcy złotych! Sporo jak na same internety i hashtagi###, co?:)

Codziennie zamieszczamy w internecie masę zdjęć i opisujemy je milionem #hashtagów. A może by tak tym razem zdziałać przy okazji coś dobrego dla innych i zebrać trochę pieniędzy?

Tegoroczna WOŚP zbiera środki, które zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W końcu kochamy chyba mocno te nasze dzieci i ich dziadków?:)

Czyli jakie mamy plany na jutro? Zbierzmy miliony #hashtagów #MasterCardGrazWOSP ! To naprawdę zajmie nam tylko maleńką chwilkę!

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.wosp.org.pl

wosp

(dane, źródło:ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom)

 

Share: