kochana

Kochana Córeczko,

To ja, Twoja mama. Piszę do Ciebie bo Cię kocham i chcę żebyś o tym wiedziała. Pewnie nie jestem idealną mamą, ale idealne mamy nie istnieją. Nie istnieją też idealne dzieci i o tym też proszę staraj się zawsze pamiętać. Pamiętaj, że najważniejsze jest to żebyś nie oglądała się na to co mówią inni. Żebyś się do innych nigdy nie porównywała. Pamiętaj, że nie o osiągnięcie ideału w życiu chodzi, ale o szczęście.

Moi rodzice, a Twoi dziadkowie wychowali mnie tak żebym wiedziała, że mogę osiągnąć wszystko czego tylko zapragnę jeśli będę na to ciężko pracować i dawać z siebie wszystko. Powiedzieli, że nie ma czegoś takiego jak magiczna granica, której nie dałabym rady przezwyciężyć żeby sięgnąć gwiazd. Nie ma granicy, która byłaby dla mnie zbyt trudna czy nieosiągalna. Ja chcę Tobie córeczko przekazać to samo, ale chcę Ci powiedzieć coś jeszcze. Chcę żebyś patrzyła dalej niż gwiazdy. Dalej niż sięga wzrok.

Gdybym mogła dałabym Ci wszystkie gwiazdy świata, ale pewnie źle bym zrobiła bo zabrałabym Ci drogę. Miałabyś tylko sukces, a to ostatni etap. Ostatni etap cieszy tylko chwilę, bo na samym szczycie w ogóle można być tylko chwilę.

Chcę żebyś wiedziała, że nie chodzi tylko o to żeby sięgnąć gwiazd. Osiągnięcie celu czymkolwiek by on dla nas nie był jest tylko ukoronowaniem naszych wysiłków. Ważne, a może i najważniejsze jest jednak to co dzieje się kiedy do niego dążysz. Chcę żebyś wiedziała, że cel nie uświęca środków. Chcę żebyś wierzyła, że możesz wszystko, ale zamiast skupiać się tylko na celu potrafiła docenić drogę. Walczyła o to, żeby ta droga była jak najlepsza i najbardziej wartościowa. Nawet jeśli będzie trudna. Nawet jeśli ktoś powie, że nie jest właściwa i powinnaś zawrócić.

Pamiętaj. Kocham Cię. Mama.

koch-ffkochan-ffkochh-ff

Share: